Jste zde

27/01 - 30/01
2020

Sociální služby A-DOMA z.s.

Rodina základ péče

Rádi bychom Vám tímto představili projekt Rodina jako základ péče o osoby s duševním onemocněním CZ.03.2.X/0.0/0.0/18_095/0011252, který organizace A DOMA z.s. realizuje od 1.11.2019 do 31.4.2022.

  • Trápí Vás nebo Vašeho blízkého duševní onemocnění a nevíte jak dál?
  • Vznikají v rodině v důsledku duševního onemocnění Vašeho blízkého konflikty?
  • Potřebujete Vy nebo Váš blízký psychoterapii a nemáte finanční prostředky?

Pokud jste odpověděli na některou z výše uvedených otázek „ano“ je tento projekt určen právě Vám.

Jak vám pomůžeme?
Osoby s duševním onemocněním podpoříme v samostatnosti a lepším zapojení do každodenního života. Zaměříme se na komplexní podporu prostřednictvím neurostimulačních cvičení, individuální a skupinové psychoterapie. Nově využijeme i technologie biofeedbacku. V rámci individuální podpory ušité na míru může osoba s duševním onemocněním využít i odborníky v oblasti ergoterapie, fyzioterapie, sociální práce, tréninku paměti a dalších. 

Rodině pomůžeme zajistit podporu psychoterapeuta a budovat dobré vazby nejen mezi pečujícími, ale i osobou s duševním onemocněním. Odborníci multidisciplinárního týmu (rodinný průvodce, konzultant pro odlehčení péče, psychoterapeut, ergoterapeut, sociální pracovník, fyzioterapeut, trenér paměti, mediátor, právník a další) budou poskytovat praktické instruktáže, rozhovory a návody, jak řešit různé rodinné situace či péči o osobu s duševním onemocněním. Poskytneme Vám prostor k řešení náročných situací ve svépomocných skupinách či skupinové psychoterapii. Další možností podpory pečujícím jsou mikrokurzy, které budou obsahovat témata, jež rodiny samy označí za potřebné řešit.

Projekt je určen lidem s duševním onemocněním starším 18 let, a jejich rodinám, které žijí na území hl. m. Prahy.

Veškeré aktivity jsou v rámci projektu poskytovány zcela ZDARMA.

V případě zájmu volejte na telefonní číslo: +420 725 319 208 nebo email: rodinazakladpece@adoma-os.cz a my Vám poskytneme pomocnou ruku. 

Vyskočit nahoru