Jste zde

MHD

Jak je řešena dopravní obslužnost Kunratic

V současné době jsou Kunratice obsluhovány výhradně autobusovými linkami Pražské integrované dopravy (PID):

  • 165 - spojení centrálních Kunratic s Šeberovem, Jižním městem, na metro C (Opatov, Háje), Libuší, Modřany (přestup na tramvaj směr centrum) a Zbraslaví (int. 10 - 15 min.)
  • 177 - spojení sídliště Flora (U Kunratického lesa, Volha) na metro C (Chodov a Opatov), na Strašnice, Vysočany a Prosek; vložené spoje pro posílení vazby Volha - Chodov (int. 6 - 15 min., vč. vložených spojů 4 - 8 min.)
  • 193 - spojení centrálních Kunratic a bytového komplexu Zeleného údolí na metro C (Budějovická, Pankrác, Pražského povstání), Nemocnici Krč, nám. bří Synků, polikliniku Budějovická a úřad městské části Praha 4 (int. 6 - 10 min.)
  • 203 - doplňkové spojení sídliště Flora, centrálních Kunratic a Zeleného údolí na IKEM, Thomayerovu nemocnici, polikliniku Budějovická, obchodní centrum Chodov, metro C (Roztyly, Háje, Budějovická), polikliniku Háje (int. 30 min)
  • 138 - spojení od ústavů AV ČR přes IKEM na metro C (Kačerov), Spořilov a metro A (Skalka) (int. 6 - 15 min.)
  • 332, 335, 337, 339 - příměstské linky spojující oblast Jesenice, Jílového a Kamenicka na metro C (Budějovická), v Kunraticích zast. Betáň, U tří svatých, Zelené domky, IKEM (různé intervaly - traťový interval max. 20 min.)

Všechny spoje městských linek jsou vypravovány jako nízkopodlažní, nástup i výstup všemi dveřmi.
Spoje příměstských linek jsou většinově nízkopodlažní, nástup předními dveřmi, na území Prahy směrem do centra nástup možný všemi dveřmi.

 

 

 

autobus linky 193, zdroj: www.tram-bus.cz

Užitečné odkazy

Hledání spojení: PID (oficiální), IDOS (alternativní)
Organizátor pražské MHD: ROPID
Mimořádnosti v provozu: PID
Jízdní řády: PID
Schémata linkového vedení: PID
Schémata přestupních uzlů: PID
Sledování polohy spojů v reálném čase: MAPA PID
Oficiální aplikace PID (vyhledání spojení, jízdenky, mimořádné události): PID LÍTAČKA
Smluvní doprava PID pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace: BEZBA

Budoucnost MHD v Kunraticích

Bude prodloužena tramvajová trať z Modřan na Libuš (2022 ve výstavbě) a dále časem směrem k budoucí stanici Nové Dvory (Durychova, Chýnovská). V souvislosti s tímto prodloužením bude pravděpodobně linka 165 rozdělena na dvě části, přičemž od Kunratic bude linka končit právě na Libuši s přestupem na tramvaj a to i kvůli velkým zpožděním, která si tato dlouhá linka přenáší mezi jednotlivými částmi Prahy (tj. ve vytížené časy málokdy jezdí včas a spolehlivě).

V souvislosti s novou linkou metra D do konečné stanice Depo Písnice na hranici Prahy a Vestce (částečně na katastru Kunratic) dojde k omezení příměstských autobusů od Jesenice, resp. jejich většina bude ukončena na novém terminálu stanice metra. Dle plánů ROPIDu by měla být zachována s průjezdem přes Kunratice linka 339 s upraveným intervalem, aby obsloužila oblast Betáně.

Vyskočit nahoru