Jste zde

7.3.2023

Údržba přerůstající zeleně ze zahrad

Často se v Kunraticích setkáváme s tím, že z některých soukromých pozemků zasahují keře a větve stromů do chodníků a silnic. Někdy také zastiňují dopravní značky anebo veřejné osvětlení. Nejedná se o pár centimetrů přesahu přes plot, někdy je to  skutečně i několik metrů a chodci se musí vyhýbat vstupem do vozovky, řidiči nevidí dopravní značku a večer je špatná viditelnost, protože lampu osvětlení zakrývá pořádná větev přerostlého smrku.

Chtěli bychom majitele pozemků upozornit na povinnost tuto zeleň upravovat a vyzvat je k odstranění přesahu do veřejného prostranství. Dle § 7 zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny je péče o dřeviny, zejména jejich ošetřování a udržování, povinností vlastníků.

Nyní, v době vegetačního klidu, je ideální doba k provedení těchto zásahů. Ořez dřevin proveďte, prosím, do konce března 2023. Kdo nemá biopopelnici, její pořízení je od Pražských služeb zdarma, může odstraněné větve odvézt do sběrného dvora, anebo může využít přistavené biokontejnery v různých částech Kunratic. Harmonogram přistavení  biokontejnerů najdete zde: ODKAZ.

Pokud si nebudete vědět rady, nebo si nebudete jistí, jak moc je potřeba stromy/keře ořezat, ozvěte se nám. Přijedeme, domluvíme se, pomůžeme.

Dobré a špatné příklady na pár fotkách níže.

Děkujeme za spolupráci.

 


Pro pomoc a poradu se ozvěte:

Ing. Lucie Hrdinová, ref. životního prostředí; hrdinova@praha-kunratice.cz; 244 102 216
Martin Kubát, ref. dopravy; kubat@praha-kunratice.cz; 244 102 217

Špatné
Špatné
Dobré
Dobré
Je třeba doladit
Vyskočit nahoru