Jste zde

27.9.2021
Doprava

Cyklostezka na Vestec bude postavena ještě letos!

Na začátku října zahájí TSK hl. m. Prahy výstavbu posledního úseku cyklostezky A202 od Vestce do Kunratic, který je dnes ještě nezpevněný. Jedná se o úsek od podjezdu Kunratické spojky směrem na jihovýchod do pole (navazující úsek k hranici Prahy byl vystavěn již před cca 3 lety). Jedná se o cca třímetrovou asfaltovou komunikaci délky necelých 300 metrů, která obslouží přilehlé pozemky a zároveň umožní pohodlný pohyb cyklistů a chodců.

Odkaz na akci - web TSK

Práce potrvají od října do prosince.

Popravdě, že se začne stavět ještě letos, už jsme na radnici ani nedoufali (termín realizace byl dlouho zcela neznámý), ale jsme za to moc rádi. S ohledem na stav "komunikace" (čti prach a bažina) jsme nechali na jaře nouzově cestu vysypat vrstvou vyfrézované drti, která snížila prašnost z každého průjezdu a umožnila po dešti průjezd suchou nohou a bez množství bahna na kole i oblečení, stejně tak auta přestala zapadávat a vyjíždět hluboké koleje.

Z celé cyklostezky teoreticky zbývá úsek mezi podjezdem pod Kunratickou spojkou a ulicí Do Dubin, nicméně ten je již zpevněný v odpovídajících šířkových paramterech, se začátkem jarní sezóny se ale ještě zaměříme s opravami na několik problematických míst.

Aktuálně budovaný úsek zde:

Vyskočit nahoru