Jste zde

21.4.2017

S jarem přichází sezona mláďat, pejskaři, hlídejte si své psy

S jarem přichází sezona mláďat, pejskaři, hlídejte si své psy

18. 04. 2017 | Autor: Lesy Praha

Pražské lesy a parky na jaře každoročně ožívají novou generací mláďat. Protože plochy zeleně v Praze většinou obklopuje hustá městská zástavba, mláďata volně žijících živočichů se tu často rodí i v těsné blízkosti domů a v okolí frekventovaných stezek. Proto prosíme všechny Pražany a zejména pejskaře, aby byli k pražské přírodě a k jejím novým přírůstkům ohleduplní. Své psy, prosíme, mějte při procházkách na vodítku a nenechte je volně pobíhat po okolí, kde živočichové právě vyvádějí své mladé.

Pes, kterého jeho pán nemá pod kontrolou, může v přírodě způsobit obrovskou a hlavně naprosto zbytečnou škodu. Mláďata před jeho zuby nedokážou utéct a střet se psem pro ně obvykle končí tragicky. Tak skončil i krátký život 7 muflončat ze stáda muflonů, které žije na kraji Kunratického lesa v areálu Thomayerovy nemocnice. O víkendu před Velikonocemi všech 7 muflončat uhnal a zakousl právě volně pobíhající pes.

Apelujeme na všechny pejskaře, aby si vážili nejen svého psa, ale také ostatních zvířat, pro něž je Praha domovem, a nezapomínali na ně ani při venčení svého psího parťáka. Děkujeme.

http://www.lhmp.cz/lesy/2017/04/s-jarem-prichazi-sezona-mladat-pejskari-...

 

 

 

 

S jarem přichází sezona mláďat, pejskaři, hlídejte si své psy
Vyskočit nahoru