Jste zde

30/04
2022

Proběhni.se - charitativní běh

PROBĚHNI.SE - CHARITATIVNÍ PROJEKT POD PATRONACÍ IKEM SE USKUTEČNÍ 30. DUBNA 2022.

Věděl jsi, že v Česku je ročně hospitalizováno přes 300 tisíc pacientů se srdečními chorobami a dokonce třetina z nich na ně umírá? Nejčastějšími onemocněními jsou cévní mozkové příhody, které postihnou pravidelně přes 50 tisíc Čechů. To je síla, nemyslíš?! Proběhni.se společně s námi Kunratickým lesem a dej svému tělu vědět, že ti zdraví není lhostejné.

Kromě toho, že posílíš srdce své, můžeš pomoct uzdravit i srdce těch, kteří to nemají s dostupnou zdravotní péči tak jednoduché jako my. Celý výtěžek startovného putuje na konto Nadačního fondu České srdce, jehož cílem je předávat znalosti v oblasti kardiologie tamním lékařům a účinně pomáhat vybraným dětským pacientům s vrozenými srdečními vadami, které by bez této pomoci nepřežili do dospělosti.

V zázemí závodu budeš mít možnost i ty sám absolvovat zdravotní prohlídku za přítomnosti zkušených lékařů v rámci zdravotnického městečka. A jak takové městečko vypadá? Závodníci a veřejnost si budou moci vyzkoušet resuscitační cvičení, nechat si změřit tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi, navštívit také stánek s EKG a dozvědět se více o prevenci kouření.. Od roku 2018 jsme společně přispěli na prevenci srdečních onemocnění přes milion korun. To už je nějaká částka! Přidej se k nám a pomáhejme během dál.

Kromě závodů na tratích s přibližnou délkou 5 a 10 kilometrů, jsou připravené trasy také pro ty nejmenší závodníky. A kdo si netroufá na běh, může využít závod na 5km, který je určen výhradně pro chůzi. Těšit se můžeš také na doprovodný program v podobě edukativních programů zaměřených na prevenci srdečních chorob. Proběhni.se je jediný běžecký závod takového rozsahu, který se na půdě Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) koná.

K registracím se dostaneš zde. Dospělý závodník svým stratovným přispěje 550 Kč, děti mají startovné jen za 100 Kč.

Nezapomeň sledovat naše sociální sítě, ať už Facebook nebo Instagram a nic ti z příprav závodu neunikne. Těšíme se na viděnou na startu v Kunratickém lese v sobotu 30. dubna!

 

oficiální text pořadatele

Vyskočit nahoru